Instagram

Strefa wiedzy

Ara-kon, czyli „overthere, by the oak trees”

Ara-kon, czyli „overthere, by the oak trees” – tak w starosłowiańskim dialekcie brzmiała nazwa Horitschon, malutkiej miejscowości w austriackim regionie Burgenland, gdzie historia tego wielkiego wina się rozpoczęła. Założenie było wręcz banalne – stworzyć wino marki premium używając szczepów rodzimych i międzynarodowych, a całość podeprzeć perfekcyjnym, winiarskim Know How.

WINNICA JAKUBÓW

O Winnicy Jakubów można śmiało powiedzieć "mała, wielka winnica". Mała, bo zaledwie 5cio hektarowa, a wielka, bo wina tworzone ręką Michała Pajdosza z roku na rok wygrywają coraz to liczniejsze winiarskie konkursy w Polsce i zdobywają uznanie konsumentów. Nazwa winnicy pochodzi od miejscowości Jakubów, leżącej na słynnej drodze jakubowej prowadzącej do Santiago di Compostella.

Pingus (Ribera del Duero)

Co prawda winnica założona została w 1995 roku, ale już zdążyła osiągnąć status kultowej. Pingus, to nic innego, jak slangowe określenie imienia Piotr. W tym przypadku Piotrem jest duński enolog – Peter Sisseck, którego domeną stało się stwierdzenie, że jego winnice są idealne, bo krzewy nigdy nie były nawożone czy traktowane pestycydami.

zobacz więcej